Przeskocz do treści

Porady i artykuły

1. Montaż gotowych mebli z paczek.

Poniższy artykuł opisuje krok po kroku proces składania mebli w moim wykonaniu.

W zależności od producenta gotowych mebli czy to BRW, Bodzio, Ikea, Agata, Vox, Meble-Forte, Jysk itd. wiem czego się spodziewać podczas składania i bywa, że nie korzystam z instrukcji montażu. Jednak zajmuję się ty profesjonalnie i nie polecam takiego podejścia osobom bez doświadczenia. Praca na terenie całej Warszawy daje mi możliwość pracy z meblami najróżniejszych producentów. Często klienci pytają które meble są najlepsze? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie więc mówię tak:" wszystkie meble będą spełniały swoją funkcje pod warunkiem poprawnego montażu". I to jest prawda, wiec pozwólcie, że przejdę do rzeczy.

  • Organizacja miejsca pracy oraz rozpakowanie paczek/kartonów z meblami.

Po wejściu do pomieszczenia od razu planuję miejsce na skrzynkę z narzędziami oraz przestrzeń na której będę mógł wygodnie składać dany mebel. Im więcej wolnej przestrzeni tym lepiej. Zabezpieczam miejsce pracy i zaczynam od otwarcia poszczególnych paczek, służy mi do tego bardzo ostry nóż aby łatwo przeciąć kartony. Wyjmuję poszczególne elementy i odkładam tak żeby mieć łatwy dostęp do każdego z nich. Okucia czyli wszystkie śruby, kołki, wkręty, zawiasy klamki itp. wyciągam z opakowań, na plastikowe tacki aby mieć do wszystkiego łatwy dostęp. Z reguły w paczkach mamy kilka rodzajów wkrętów, śrub itp. aby użyć odpowiedniej śruby czy kołka należy skorzystać z instrukcji montaż. Producent zwykle zamieszcza listę okuć w raz z ich wymiarami, wiec jeśli mamy problem z doborem śruby czy kołka użyjmy miarki i porównajmy z opisem w instrukcji. Uwaga ważne! Podczas rozkładania elementów mebli warto posiłkować się instrukcja montażu aby wiedzieć gdzie "odłożyłem" konkretny element. I tak podczas montażu np. komody, biurka czy regału elementy korpusu, oddzielam od wszystkich części potrzebnych do montażu szuflad czy drzwi. Robię tak w przypadku szaf z drzwiami przesuwnymi jak i szaf wolnostojących.

  • Montaż i składanie mebla

Jeśli mam już podzielone elementy zaczynam od okucia czyli zamontowania wszystkich kołów, śrub, prowadnic zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta. I tutaj pojawia się kolejna ważna kwestia mianowicie czytelność instrukcji. Producenci mebli np. Ikea Jysk czy innych wiodących marek zwykle mają bardzo czytelne i jasne instrukcje. Proponuje na spokojnie przejrzeć całą instrukcję następnie zgodnie z procesem przedstawionym w niej rozpocząć składanie... Jeśli instrukcja jest nie zrozumiała proponuję od razu wezwać fachowca aby oszczędzić sobie stresu i straconego czasu.

Wszystkie meble pokojowe, biurowe, łazienkowe czy kuchenne składane u klientów wymagają odpowiedniego montażu aby bezawaryjnie służyły przez cały okres użytkowania. Montując meble na terenie Warszawy staram się układać elastyczny grafik aby dostosować świadczone usługi do potrzeb klientów.

Pozdrawiam Wojciech.